hakkında

Dr. Ken ve Marjorie Blanchard 1979 yılında Blanchard’ı üç basit hedefle kurdular: insanların hayatlarında fark yaratmak, işyerinde insan değerini ve etkinliğini artırmak, birlikte çalıştığımız her kuruluşun tercih edilen tedarikçi, tercih edilen işveren ve tercih edilen yatırım olmasına yardımcı olmak.

1983 yılında Mehmet Özcan ve Seval Özcan, Türkiye’de kurumsal eğitim alanında hizmet veren şirketlerin öncülerinden biri olan Yönetim Geliştirme Merkezi’ni benzer amaçlarla kurdular.

1994 yılında Blanchard ve Yönetim Geliştirme Merkezi değerlerinin ve hedeflerinin tümüyle örtüştüğünü görerek iş birliği yapmaya karar vererek, bu tarihten itibaren Yönetim Geliştirme Merkezi, Blanchard’ın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olmuştur ve bu ortaklığı gururla sürdürmektedir.

Blanchard, işe liderliğin kalbinden başlar ve liderlerin her görüşmeyi güven oluşturmak ve ilişkileri derinleştirmek için bir fırsat olarak görmelerine yardımcı olur. Amacımız; insan odaklı dinamik öğrenme deneyimleri yaratarak insanların potansiyelini ortaya çıkarmasına destek olmak, ilham veren liderlerin ilerlemenin ve dönüşümün elçisi olmasına yardım etmektir.

Blanchard Türkiye’nin Resmi Blog’u, Blanchardliderligi.com’da liderlik, takım liderliği, motivasyon, değişim, çeşitlilik, güven ve daha pek çok konuda yenilikçi blog yazılarıyla kariyerlerinde fark yaratarak, başarıyı ve insanı merkeze alan bir yaklaşımla ilham veren liderlik ile ilerlemek isteyenlere yönelik paylaşımlar bulabilirsiniz.